Vijokliniai uogakrūmiai » Citrinvytis
Kaina: - EUR
Kiekis

Kininių citrinvyčių auginimas ir priežiūra

 

Sodinimas ir auginimas

 

          Augalai sodinami pietrytinėje ar pietinėje pusėje, apsaugotoje nuo vėjų. Geriau dera saulėtoje vietoje, prasčiau – ūksmingoje. Mėgsta puveningas, nesunkias, lengvo priemolio ar priesmėlio, laidžias, gana drėgnas, bet neužmirkstančias, turtingas kalciu dirvas. Netinka dažnai užsemiamos arba labai sausos vietos.

Citrinvyčių sodinukai sodinami pavasarį arba rudenį 1,5-2 m atstumais, gyvatvorėms sodinama tankiau, kas 0,5 m. Jų šaknys paviršinės, daugelis auga 10-15 cm gylyje, todėl sodinant negalima užberti šaknies kaklelio, nepurenti. Duobės sodinimui kasamos 70 cm pločio ir 50 cm gylio. Į dugną reikia priberti 10 cm storio drenažo (žvyro, skaldos) sluoksnį, kuris sugeria perteklinį vandenį, padeda prie šaknų prieiti orui. Pasodintus augalus reikia gerai palieti, apmulčiuoti ir sudaryti pavėsį, kol prigis.

 

Priežiūra

 

Atramos: negalima pamiršti, kad citrinvyčiai tai vijokliniai augalai, todėl jiems būtinai reikia sukonstruoti atramas. Pasodinus citrinvyčius, stiebus iš pradžių patartina apsukti apie atramas pagal laikrodžio rodyklę, vėliau jie patys vyniosis. Neturėdamas kur vyniotis, augalas nedera, o po kurio laiko ir visai sunyksta. Jeigu vieta pakankamai saulėta, galima šiuo vijokliu apželdinti ir tvoras, jos bus dekoratyvios ne tik vasarą, bet ir rudenį, kuomet kabos ryškiai raudonos uogos. Augalas nelepus, auga ir nedideliame pavėsyje, tačiau derlingumas nuo to labai nukenčia.

Genėjimas: derančius krūmus reikia genėti, prie pagrindo išpjaunant senus neproduktyvius stiebus. Išpjaunamos ir naujos iš šaknų želiančios atžalos, jei jos nereikalingos krūmui formuotis. Kad krūmas labai nesutankėtų, patrumpinami ir šoniniai ūgliai, paliekant juose iki 10 akučių. Genėti galima visus metus, išskyrus pavasarį, kai iš žaizdų teka sultys.

Tręšimas: pavasarį citrinvyčius patartina patręšti amonio salietra, arba kompleksinėmis trąšomis su dideliu azoto kiekiu, o vasarą prireiks daugiau kalio ir fosforo. Rudenį krūmai tręšiami organinėmis trąšomis, jas paskleidžiant kaip mulčią. Geriausia mulčiuoti, kai pradeda šalti dirvos paviršius.