Persikai
Lietuvoje persikai pradėti auginti tarpukario laikotarpiu. Persikų vaisiuose yra cukraus, obuolių ir citrinos rūgščių, šiek tiek pektinų, karotino, vitaminų A, C ir B, dažančiųjų, rauginių medžiagų, eterinio aliejaus ir kalio junginių, kurie palaiko rūgščių ir šarmų pusiausvyrą organizme. Labai patraukli išvaizda, sultingas, burnoje tirpstantis vaisių minkštimas. Aromatinės savybės ir skonis nulėmė, kad persikas neturi sau lygių tarp kitų vaisių. Be abejo, patys vertingiausi švieži vaisiai, tačiau jie tinkami ir perdirbimui. Iš vaisių verdami kompotai, uogienės, marmeladai, džemai, gaminamos cukatos, jie džiovinami.
Persikai labai anksti pradeda derėti -2-3 metais po pasodinimo, gausiai dera 10-12 metų. Palyginti su kitomis kaulavaisinėmis kultūromis, persikai užmezga labai daug vaisių ir jeigu krūmas negenimas arba silpnai genimas, sutankėjusiu vainiku ir daugybe vaisinių šakelių, labai greitai pasensta, sumažėja vaisiai ir derlius, galiausiai augalas žūva. Augalas yra šviesamėgis ir šilumamėgis. Apšalę, mechaniškai pažeisti persikai greitai atgyja, nes turi daug miegančių pumpurų ir jau po 2-3 metų vėl dera. Dirvožemiui nereiklūs, auga bet kokiame, tačiau būtinai laidžiame dirvožemyje, geriausiai – lengvame priemolyje. Mėgsta šiltas, saulėtas vietas.
Priklausomai nuo veislės, persikai dera liepos – rugpjūčio mėnesiais.
4-5 asmenų šeimai vertėtų pasisodinti bent vieną persiko medelį.
plačiau

Kaina: - EUR
Kiekis
 

Tai dekoratyvinė persikų veislė, kurios lapai visą vasarą būna bordo spalvos, rudeniop lapai pašviesėja, įgauna žalsvą atspalvį, raudoną spalvą išlaiko tik augančios šakelių viršūnės. Žydi anksti, gražiais, kvapniais, rožiniais žiedais. Nors ir vidutinio dydžio, bet skanius vaisius nokina rugsėjo mėnesį.

 

Vaismedžiai: vidutinio augumo, vainikas platus, vešlus. Savidulkiai.

 

Derėjimas: dera gausiai ir kasmet.

 

Vaisia: smulkūs ar vidutinio dydžio, rutuliški. Odelė su pūkeliu plona, dengiamoji spalva – tamsiai avietinė. Minkštimas baltas, sultingas, saldžiarūgštis, skanus. Kauliukas iš minkštimo išsiima vidutiniškai lengvai. Dėl plonos odelės sunokę vaisiai netransportabilūs. Vaisia valgomi švieži.

 

Skynimo laikas: vaisiai noksta rugsėjo mėnesį.

 

Atsparumas: veislė vidutiniškai atspari šalčiams, todėl patartina sodinti šiltesnėje sodo vietoje. Ligoms atspari.

plačiau

Kaina: - EUR
Kiekis