Slyvos » Ankstyvosios slyvos

Atspari slyvų veislė, ankstyvam vartojimui.

 

Vaismedžiai: vidutinio augumo, retais, apvaliais, išsidraikiusiais vainikais. Žydi anksti. Veislė kryžmadulkė, šias slyvas gerai apdulkina Kometos veislės vaismedžiai.

 

Kilmė: Rusijoje sukurta slyvų veislė, 1971 m. įrašyta į Lietuvoje rajonuotų augalų veislių sąrašą.

 

Derėjimas: derėti pradeda 2-3-ais metais, dera gausiai ir pastoviai.

 

Vaisiai: gražūs, gero skonio, ne visiškai prinokę vidutiniškai transportabilūs, prinokę - visai netransportabilūs. Vidutinio dydžio ( 25-30 g), apvalūs ar ovalūs. Odelė gelsvai rausva, visiškai prinokusių raudona ar ryškiai raudona, su pilkšvu vaškiniu apnašu. Minkštimas purus, geltonas ar šviesiai geltonas, sultingas, rūgščiai saldus, specifinio prieskonio, aromatingas. Kauliukas apvalainas, vidutinio dydžio, iš minkštimo išsiima sunkiai. Vartojami švieži ir perdirbami.

 

Skynimo/laikymo laikas: sunoksta ne vienu metu rugpjūčio pradžioje, nuskinti laikosi keletą dienų. Ant šakų laikosi silpnai, būna daug krituolių.

 

Atsparumas: žiemą ištvermingi, tačiau kamienai neatsparūs kintančiai temperatūrai. Ligoms atsparūs.

 

Auginimas: nereiklios vietai ir dirvai.

plačiau

Kaina: - EUR
Kiekis
 

Desertinio tipo slyvų veislė tinkanti tiek šviežiam vartojimui, tiek perdirbimui.

 

Vaismedžiai: auga energingai, formuodami laisvą sferinės formos vainiką.

 

Derėjimas: ankstyva savidulkė slyvų veislė, deranti gausiai ir kasmet.

 

Vaisiai: vidutinio dydžio, sveriantys 20-28 g, ovalios formos. Odelė tamsiai mėlynos spalvos su šviesiu apnašu. Minkštimas geltonai oranžinis, tvirtas, saldus, skanus. Kauliukas išsiima lengvai.

 

Skynimo/laikymo laikas: vaisiai skinami rugpjūčio pradžioje.

 

Atsparumas: vidutiniškai atspari šalčiui bei ligoms. Veislė atspari slyvų raupų virusui.

plačiau

Kaina: - EUR
Kiekis
 

Desertinio tipo savidulkė slyvų veislė, ankstyvam vartojimui. Vertinama dėl skanių vaisių, iš kurių kauliukas išsiima lengvai.

 

Vaismedžiai: vidutinio augumo, vainikai platūs piramidiški ar rutuliški, vidutinio tankumo. Šios veislės slyvos savidulkės.

 

Kilmė: veislė sukurta Švedijoje.

 

Derėjimas: derėti pradeda 3-4-ais metais, dera kasmet, labai derlingi.

 

Vaisiai: gražūs, gero skonio, transportabilūs, vidutiniai ar stambesni už vidutinius (25-35 g), apvalūs. Odelė rausvai violetinė, su švelniu rausvu apnašu. Minkštimas žalsvai geltonas, prinokusių - rausvai geltonas, standus, salstelėjęs, su vos juntama rūgštele, vidutinio sultingumo, aromatingas. Kauliukas apvalus, nedidelis, iš minkštimo išsiima lengvai. Vartojami švieži desertui, tinka perdirbimui.

 

Skynimo/laikymo laikas: vaisiai skinami liepos pabaigoje - rugpjūčio pradžioje, nuskinti laikosi 5-7 dienas. Vaisiai nuskinami per du tris kartus.

 

Atsparumas: žiemą ištvermingos, atsparios slyvų raupų virusui.

plačiau

Kaina: - EUR
Kiekis