Geltonžiedė sedula
Kaina: - EUR
Kiekis

Geltonžiedžių sedulų sodinimas.

Vieta. Geltonžiedės sedulos geriausiai auga ir dera saulėtose vietose. Daliniame pavėsyje derlius būna menkesnis. Dirvai nereiklios, gerai auga vidutinio derlingumo, drėgnokuose, pralaidžiose orui ir drėgmei, priemolio dirvose. Tačiau gausiai dera tik augdami kalkingoje dirvoje, rūgščias dirvas būtina nukalkinti. Prastai auga dažnai užliejamose vietose, netoleruoja druskingos dirvos, tačiau atsparios užterštam miestų orui.

Sodinimas. Į nuolatinę vietą geltonžiedės sedulos sodinamos rudenį arba anksti pavasarį, tokiame pačiame gylyje, kokiame augo medelyne. Duobės ruošiamos 40-50 cm gylio ir 50-80 cm skersmens, užpildomos komposto ir viršutinio grunto sluoksnio mišiniu, praturtintu kalkingomis medžiagomis. Duobes geriau pasiruošti iš anksto. Sode medeliai sodinami kas 3-4 m, o gyvatvorėse – kas 2 m.

 

Geltonžiedžių sedulų priežiūra.

Laistymas ir mulčiavimas. Viršutiniame dirvos sluoksnyje turi pakakti drėgmės ir maisto medžiagų, todėl, jei vyrauja sausros, dažnai laistoma. Jei augalui trūksta drėgmės, sumažėja vaisių sultingumas.

Drėgmę palaikyti padeda mulčiavimas. Mulčiuojama smulkintomis medienos skiedromis arba nerūgščiomis durpėmis.

Tręšimas. Vegetacijos metu tręšiama kompleksinėmis mineralinėmis, o rudenį - organinėmis trąšomis (perpuvusiu mėšlu ar kompostu).

Formavimas bei genėjimas. Mūsų klimato sąlygomis geltonžiedes sedulas patartina auginti kaip krūmus, vainiką pradedant formuoti 30-50 cm aukštyje. Formuojamos 5-7 skeletinės šakos, vienodais atstumais  išaugusios iš pagrindinio liemens. Specialiai genėti, trumpinti šakų seduloms nereikia. Pašalinamos tik vainiką tankinančios,  tarpusavyje susipynusios, mechaniškai pažeistos, apdžiuvusios šakos ir iš žemės išaugusios atžalos.

Ligos ir kenkėjai. Kadangi geltonžiedės sedulos atsparios ligoms ir kenkėjams, jas galima auginti ekologiškai, nenaudojant chemijos.

Drėgnomis vasaromis, jei augalai gausiai tręšiami, gali pasireikšti antraktozė ir bakteriozė – ant pažeistų lapų atsiranda juodų nekrotinių dėmių, šakelės apmiršta.

Jaunus vaismedžius žiemą reikia apsaugoti nuo kiškių.