Cidonijos
Kaina: - EUR
Kiekis

Auginimas ir priežiūra. Cidonijos neturi polinkio pramečiuoti, dera nuolat, jei gauna pakankamai drėgmės ir maisto medžiagų. Be to, nuolat ir gausiai dera pasodinus ne mažiau kaip du krūmelius ar medelius, nes jie geriau apsidulkina.

Dirva ir vieta. Cidonijos – šviesomėgaiai augalai, juos geriau sodinti šiltoje, saulėtoje vietoje. Geriausiai auga puriose, derlingose, drėgnokose priemolio, lengvai rūgščiose dirvose (nemėgsta kalkingų). Tokiuose dirvožemiuose cidonijos auga bei dera 40-50 metų ir daugiau. Derėti pradeda 3-4 metais po pasodinimo. Cidonijos gali augti ir drėgnesnėse dirvose, jei jose ilgai neužsistovi paviršinis vanduo. Pakenčia sausesnius dirvožemius, bet medeliai čia lėtai auga, jų vaisiai būna smulkesni. Lengvuose priesmėliuose cidonijos anksčiau pradeda derėti, tačiau greičiau pasensta.

Priežiūra:

Laistymas. Jauni, nesenai pasodinti augalai laistomi dažniau. Suaugusios cidonijos laistomos tik per sausras, nes jų šaknys gerai išsivysčiusios ir pasiekia 2 m gylį, taigi gauna pakankamai drėgmės.

Mulčiavimas. Kad geriau laikytųsi drėgmė, neaugtų piktžolės, pasodinti augalai mulčiuojami durpėmis arba susmulkintomis medžių žievėmis.

Tręšimas. Nederlingose dirvose pasodintus augalus reiktų papaildomai patręšti: rudenį organinėmis, o pavasarį ir vasarą – azoto ir kalio bei fosforo trąšomis.

Genėjimas ir formavimas. Krūmai genimi, kad nesutankėtų. Išpjaunamos tarpusavyje besitrinančios, konkuruojančios, į vidų augančios šakos. Taip pat trumpinami pirmamečiai ūgliai, nes nuo jų priklauso kitų metų derlius. Senstantys krūmai genimi intensyviau, Praretinant 2-3 metų šakas. Tai skatina naujų ūglių augimą ir vaisinių šakelių formavimąsi.

Augalų apsauga nuo ligų ir kenkėjų. Cidonijoms gali pakenkti tie patys kenkėjai ir ligos, pažeidžiančios obelis ir kriaušes. Kovos priemonės – tokios pačios. Pomedžius patartina rudenį perkasti bei nubalinti kamienus.